Wordpress E-Ticaret Sitesi Kurmak - Alperen Özdemir

Sponsor

ads

EN SON

En İyi Postlar

REKLAM ALANI

28 Nisan 2019 Pazar

Wordpress E-Ticaret Sitesi Kurmak

Hepinize merhaba, Ben Alperen Özdemir
Bugün çok merak edilen ve çok araştırılan konu olan; ülkemizde son 3-4 yıl süre içerisinde revaçta olan, E-Ticaret sitesinin Wordpress üzerinden nasıl kurulacağını anlatacağım.
 1. Öncelikle bir domain daha sonra hosting almamız gerekiyor.
 2. Aldığımız hosting ve domaini wordpress'e bağlamamız gerekiyor (Tavsiye olarak hosting kurulum firması:Natro , Wordpress kurulum seçeneği mevcuttur.)
 3. Bağladıktan sonra "Wordpress Kurulum Dosyası'nı indirmemiz gerekiyor"
 4. Almış olduğumuz Hosting üzerinden "FTP Giriş bilgilerimizi, FileZilla'ya girip, database arayüzümüze erişmemiz gerekiyor"
 5. Yol1:
  FileZilla'ya bağlandığımıza göre sırada ki adımımız, E-Ticaret sitesi kurulumu için yüklememiz gereken bir ekletisi var (bkz:WooCommerce) bu eklentiyi ister indirip FTP Bağlantısı üzerinden "Wordpress>wp-content>plugins" dizininin içersine atın, daha sonra admin panelinize girince eklentiyi görmüş olacaksınız, içerisine gelip Firma, kuruluş vs. bilgilerinizi düzenleyin.
  Yol2;
  Admin Panelinize girin>Eklentiler> Yeni Eklenti>WooCommerce>İndir; Kurulum bittikten sonra Firmanız yada kuruluşunuz için düzenlemeleri yapabilirsiniz.

TEMA KURULUMU

 Almış oldunuz temayı;
Yol1:
FTP Dizininize bağlanın>Wodpress>wp-content-themes; dizininin içerisine atın ve admin panelizine girin> temalar> yüklemiş olduğunuz temayı seçin.

Yol2: Admin Paneli> Görünüm> Temalar> Gelen sayafada istediğiniz temayı satın alın yada seçin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz başarıyla gönderilmiştir, yayınlandıktan sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

Post Top Ad

REKLAM ALANI