Kobe mi LeBron mu Sorusuna Jordan’dan Yanıt: ‘Beş, Üçten Büyüktür’ - Alperen Özdemir

Sponsor

ads

EN SON

En İyi Postlar

REKLAM ALANI

19 Mart 2019 Salı

Kobe mi LeBron mu Sorusuna Jordan’dan Yanıt: ‘Beş, Üçten Büyüktür’
Birçok NBA otoritesi Michael Jordan’ın tek rakibi veya veliahtının LeBron James olduğunu düşünse de Jordan, LeBron’un önüne başka bir isimi koydu. Kobe Bryant..
Slam Online’dan Ryne Nelson’ın haberine göre Jordan, günümüz rekabet koşullarında Kobe’yi daha önde gördüğünü söyledi. Kobe’nin 5, LeBron’un ise 3 şampiyonluk kazandığını söyleyen Majesteleri ‘LeBron’u Kobe’nin önüne koyamam. Çünkü 5, 3’ten büyüktür’ şeklinde konuştu.
Kobe ile LeBron’un bazı rakamlarına göz atarsak; Bryant 18 kez All Star olurken, James 13 kez All Star olma başarısı gösterdi.
Kariyer ortalamalarında ise LeBron önde. LeBron şu ana kadar 27.1 sayı 7.3 ribaund 7.0 asist ortalamaları ile oynarken Kobe ise 25.0 sayı 5.2 ribaund ve 4.7 asist ortalamaları ile kariyerini sonlandırdı.
LeBron 4 kez normal sezon 3 kez de finallerin MVP’si seçilirken, Kobe ise 1 normal sezon 2 kez de final MVP’si ödülünü kazandı.
Fakat LeBron, ne Jordan’ın ne de Kobe’nin kazanabildiği başka bir başarısı daha var. LeBron son 7 sezondur NBA finali oynamayı başarıyor.
Jordan’ın şampiyonluk sayısı ile kıyas yaptığımızda ise 11 şampiyonluk yüzüğü bulunan efsane Bill Russell’ı kimsenin geçmesi zor görünüyor.
Kaynak: Bleacher Report

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz başarıyla gönderilmiştir, yayınlandıktan sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

Post Top Ad

REKLAM ALANI