En iyi mühendislik bölümleri - Alperen Özdemir

Sponsor

ads

EN SON

En İyi Postlar

REKLAM ALANI

5 Mart 2019 Salı

En iyi mühendislik bölümleri

 

 

Merhaba arkadaşlar, ben Yunus Gökpınar. Bugün sizlere gelecekte iş olanağı olan mühendislik dallarını sayacağım. Bence geleceğe yönelik en iyi mühendislik dalları şunlar;1: Petrol Mühendisliği: Dünyada en çok kazandıran mühendislik dalları arasında ilk olarak Petrol Mühendisliği yer almaktadır. 
2: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği: Türkiye’de pek çok alanda çalışma olanağı sağlayan bir daldır. İngilizce ve bazı programlama dilleri ile yurtdışında iş görecek bir meslek konumundadır.
3: Uzay Mühendisliği: Ülkemizde henüz hak ettiği noktaya ulaşamamış fakat yurtdışında büyük bir gelişmeyle büyüdüğü söylenilebilir. NASA verilerine göre uzay sektörü 20 yıl içinde %5 büyüyecek.
4: Yazılım Mühendisliği:  Dijital çağın içinde olduğumuzu ve teknolojinin yetişmesi giderek zorlaşan hızını da hesaba katarsak yazılımcıların değerini ve önemini daha iyi anlayabiliriz. Teknoloji kendi içerisinde spesifikleştikçe farklı kolların da oluşmaya başladığı bu meslek dalı daha uzun süre en çok kazandıran ve talep edilen mesleklerin arasında yer alacağa benziyorDİPNOT: Çok düşük netlerle kapatan bölümlerden gelecek beklemeyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz başarıyla gönderilmiştir, yayınlandıktan sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

Post Top Ad

REKLAM ALANI