En Çok Dinlenen Rap Şarkıları - Alperen Özdemir

Sponsor

ads

EN SON

En İyi Postlar

REKLAM ALANI

18 Mart 2019 Pazartesi

En Çok Dinlenen Rap Şarkıları

Rap müzik 2018 yılında adının bir hayli duyurdu. Ezhel'in gündeme oturuşu, Gazapizm'in yükselişi, Eypio'nun dizilere müzik yapması, İstanbul Trip'in Karaköy kültürünü ortaya çıkarması ve daha niceleri.
Bu senenin en çok öne çıkan sanatçıları: Ezhel, Contra, Khontkar, M.O.B üyeleri, Şehinşah, Şanışer, İstanbul Trip, Xir diyebiliriz.
Hepsi kendi tarzlarına sahip, kimisi vokallere ağırlık verirken kimisi trap yaparak seri flowlarıyla dinleyicileri etkiliyor.
Şanışer vokalin üstadıyken, M.O.B seri ritmlerde başı çekti.
Yaşlarına rağmen adlarını en çok duyuran ve en çok potansiyel barındıranlar ise M.O.B ekibinden Tepki ve Burry Soprano oldu.
Özellikle Burry Soprano  Marry Jane ile öyle bir kasıp kavurdu ki, rap müzikle ilgilenmeyenler bile Mary Jane sözlerini ezberlemiş oldu.
"Çek bi duman bana dön bunu her tadan aklını kaybedecek, Harmanım içmedim on gündür bu durum beni mahvedecek, Senin her türün ayrı bi zevk, Mary Jane" sözleri hepimizin kulağına gelmiştir.
Yükselmeye devam eden Türkçe Rap, gelmiş geçmiş en iyi zamanlarını yaşıyor diyebiliriz. Konserler dolu, sanatçılar kazanıyor ve üretmeye devam ediyor. Daha iyi bir senaryo uzun zamandır olmamıştı. Bununla beraber çoğu rapçi hayatından memnun ve dinleyici kitlesi gittikçe artıyor.
Ceg, Şanışer, Şehinşah, Anıl Piyancı, İstanbul Trip, M.O.B gibi birçok sanatçının başında olduğu Türkçe rap ve trap şarkıları listesi hazırlandı.

Burry Soprano - Mary Janeİstanbul Trip feat. Muşta & Şehinşah & SvA - Sıfır SıkıntıKATLİAM2 ft Massaka, Yener Cevik, Anıl Piyancı, Contra, Sansar Salvo, Velet, Monstar, Gekko, DefkhanContra - KibirCanbay & Wolker - Elbet Bir Gün


Gazapizm - Ölüler Dirilerden ÇalacakBen Fero - Mahallemiz Esmer


Şehinşah - Yak Yak YakPatron - Kaybedecek Ne KaldıPavyon - Ezhel & DJ Artz


Khontkar - Kime Ne


Ceg - Bu GeceHiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz başarıyla gönderilmiştir, yayınlandıktan sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

Post Top Ad

REKLAM ALANI