Açık hava performans filtresi - Alperen Özdemir

Alperen Özdemir

Sosyal Medya Mühendisliği ve Genel Yayın Yönetmenliği.

Breaking

Home Top Ad

17 Mart 2019 Pazar

Açık hava performans filtresi

Açık Hava Filtresi Ne İşe Yarar? : Bu konu hakkında çok konuşulsada, Yakıtı arttırır yada performans vermez vs diye. Bu yazıda işin teknik boyutundan bahsedeceğiz. Bu Arada Açık Hava Filtresi Benzin-Lpg araçlarında kullanılmaktadır.
Araçlarda emme işlemi, performans hava filtreleri ile desteklendiğinde performansı arttırır. Fakat sizin direk olarak taktığınız filtrelerin fazla performansa etkisi yoktur. Çünkü bu iş sadece filtre takmakla bitmiyor. 

Açık Hava Filtresi Kullanımı :

Performans filtreler, aracın motorundan uzak soğuk hava çekebilecek bir noktaya koyulmalıdır. Daha sonra çekilen soğuk hava metal borular ile emme manifoltuna aktarılmalıdır. bunun nedeni çok basittir. Metal çabuk ısınır ve soğuk hava metalden geçerken ısınarak yanma işlemini kolaylaştıracaktır. Bazı insanlar tarafından açık hava filtresi çok yakıyor denilsede aslında yakıtta etkisi yoktur size fazla yakıyor gelmesinin sebebi performans sesini duymak için yüksek devirlerde kullandığınız içindir. Hatta açık hava filtresi takılıyken sakin kullanırsanız az bile yaktırabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz başarıyla gönderilmiştir, yayınlandıktan sonra sayfamızda yayınlanacaktır.