10 Düşük Bütçeli Hobi - Alperen Özdemir

Sponsor

ads

EN SON

En İyi Postlar

REKLAM ALANI

7 Mart 2019 Perşembe

10 Düşük Bütçeli Hobi

1. Koleksiyon yapmak:

Gazoz kapaklarından anahtarlıklara kadar aklınıza gelebilecek her şeyin koleksiyonunu yapabilirsiniz.

2.Fotoğraf çekmek:

Fotoğrafla uğraşmak için pahalı makinelere ihtiyaç yoktur. Telefonunuzun kamerasıyla bile çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.


3.Yabancı dil öğrenmek:

Okul dışında hobi olarak yabancı bir dil öğrenmek çok zevklidir. İtalyancadan Japoncaya kadar birçok dili boş vaktimizde kitap ve uygulamalar sayesinde 
öğrenebilirsiniz.
                 

4. Yürüyüş yapmak:

Kulağa çok basit gelmesine rağmen yürüyüş yapmak, hem fiziksel hem de ruhsal olarak son derece faydalı bir hobidir.

5. Bahçe işleriyle uğraşmak:


Ekip biçmek için küçük ve uygun bir alana sahipseniz hemen toprakla ilgilenmenizi tavsiye ederiz. Bitki ekimi yapmak, daha sonra tohumların yeşerdiğini görmek kadar rahatlatıcı bir hobi olamaz. Hatta ileride küçük bir kasabada yaşamak istiyorsanız kendinizi bahçe işleri konusunda da geliştirmiş olursunuz. Ayrıca ruhsal ve fiziksel anlamda da sizleri rahatlatır.

6. Yemek yapmak:

Kendiniz ve sevdikleriniz için ilginç yemekler yapabilirsiniz. Bu hobi sayesinde ‘Ne yiyeceğim?’ derdinden de kurtulmuş olursunuz.

7. Nakış yapmak:

İğne ve iplik yardımıyla aklınızdaki modern figürleri nakışla birleştirerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.8. Eski usul mektup yazmak:

Her şeyin e-postalarla halledildiği bir dönemde, kağıt ve kalem kullanarak insanlara mektup gönderebilirsiniz. Dünyanın farklı bölgelerinden mektup arkadaşları edinmek, bu hobiye sıkı sıkıya sarılmanızı sağlayacaktır.

9. Yaşadığınız şehri keşfetmek:

Yaşadığınız şehirde gidip görmediğiniz yerler, yürümediğiniz sokaklar illaki vardır. Küçük bir araştırma yaparak kendinize yeni güzergahlar belirleyip oraları gezebilirsiniz. Hatta daha önce binmediğiniz bir toplu taşıma aracına binerek, yaşadığınız şehri farklı bir yolla keşfedebilirsiniz.


10. Origami yapmak:

İnternet yardımıyla evinizdeki kağıtlarla origami yapmayı öğrenebilirsiniz. Bu hobi sayesinde evinizi dekore edebilir, arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz.

KAYNAK:https://listelist.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz başarıyla gönderilmiştir, yayınlandıktan sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

Post Top Ad

REKLAM ALANI